wordpress premium tema

WordPress Premium Tema kullanmak

Web ile uğraşan veya biraz merakı olan hemen hemen herkes WordPress ve wordpress premium tema kullanmıştır. Bu temaları seçerken ilk önce görsellik, yönetilebilirlik ve kullanışlı olması bizim için en önemli nedenlerdendir. Sayısız türde, şekilde ve fiyatlarda olan bu temaları seçerken nelere dikkat etmeliyiz ?

Ücretsiz bir wordpress tema ile Premium(Ücretli) bir wordpress tema arasındaki farkları, nedenleri ve sonuçları bu yazımızda ele alacağız. Premium tema kelimesi karşılığı tam olarak ücretli tema demek olmasa da bu yazımızda öyle hitap edelim.

Maddelerimiz sadece Türkiye lokasyonlu temalara ithafen yazılmıştır, yurtdışı temalar ve destek sistemi bizim anlayışımıza göre daha farklı ve pahalı işlediği için yazı dışı tutmak istedim.

WordPress Premium Tema ve Süper Destek

Seçtiğiniz bir premium tema’da en önemli unsurlardan birisi, hatta en başta geleni destek almanız. Satın aldığınız bir tasarımın satış sonrası desteği tamamen hayati noktadır. Yaşadığınız sorunları kendi başınıza çözmeye çalışmıyorsanız işte o zaman seçtiğiniz tema ve o tema ekibi başarıyı yakalamıştır.

Her tema geliştiricisinin kendilerine ait destek sistemleri ve destek politikaları oluyor. Biz, aldığınız bir tasarım için 6 aylık ücretsiz teknik destek ve otomatik güncelleme sunuyor, bu süre sonunda eğer destek almaya devam etmek isterseniz ödediğiniz tutarın %40’si gibi bir ücret ile bir 6 ay daha destek alabiliyorsunuz. Üstelik tamamen isteğe bağlı.(100 TL’ye aldığınız bir tasarım için 6 ay destek paketi sadece 40 TL oluyor.)

Kim olursa olsun bu satış sonrası destek hizmeti mükemmel bir özellik. Ücretsiz olarak kullandığınız bir tasarımda eğer yeni gelen WordPress sürümleri, eklentiler veya PHP destekleri sizi yarı yolda bırakabilirken, ücretli aldığınız bir tasarımda bu sorunun çözülmesi çok kısa bir süre alıyor. Çünkü sizden başka yüzlerce hatta binlerce kişi bu temaları anlık kullanıyor ve destek alıyor. Haliyle bir döngü içerisinde sorunsuz olarak WordPress Premium temanızı kullanabiliyorsunuz.

Tabii ki ücretsiz temalar’da bu sorunları hızlı bir şekilde çözebiliyorlar, fakat arkanızda güvenebileceğiniz ve bir sorun olduğunda arayabileceğiniz bir marka, firma veya şahıs oluyor mu ? Hayır.

Sürekli güncelleme ve arkanızda profesyonel bir gücün olduğunu bilerek daha rahat bir web deneyimi için, wordpress premium temalar.

Premium Tema ve Mükemmel Görünümler

Görsellik, herhangi bir ürünü alırken ilk seçeneğimiz. Bu yüzden marketler, koca koca AVM’ler muhteşem görselliklerle doludur. Sadece ekmek almak için girdiğiniz bir markette, reyonlar arası geçerken elinizde 2 tane çikolatalı gofret ve bilgisayar başında yeriz diye aldığınız pringles’ler ile kasaya doğru ilerlersiniz.

Bu güzel benzetmeden sonra konumuza dönecek olursak, artık wordpress temaları birden çok görünüm ile sizlerin beğenisine sunuluyor. Satın aldığınız bir tema, içerisinde onlarca farklı görünüm/yerleşim ve renk uyumu barındırdığı için size verilen mesaj “Tema aldım bir tane wordpress kurdum 20 tane” oluyor. Bu da tek ödeme ile bu kadar farklı görünümü canımız istediğinde değiştirip kullanabilme güzelliği sağlıyor.

Özellikle yurt dışında popüler olan bu tema anlayışı bizde pek yaygın değil.Fakat Site24.com.tr olarak Türkiye’de ilk çok görünümlü temaları sunuyoruz. Bu sayede tek bir ödeme ile onlarca farklı görünüme sahip oluyor, dilediğinizi ücretsiz kullanabiliyor ve destek alabiliyorsunuz.Mükemmel değil mi ?

Premium temalar ile hem istediğiniz görünümü kullanıp, hem de geliştiricinizden yeni şeyler isteyebilirsiniz.

Premium Tema’da Güvenlik, Hız ve SEO

Eğer bir wordpress premium tema kullanıyorsanız ve bu temayı aldığınız insanlar gerçekten işlerinde başarılı ise farkı görüyorsunuz. Gerek kodlama yapısı, gerek arama motoru optimizasyonu gayet tatmin edici oluyor.Burada söylemek istediğimiz tabii ki diğer temalar şöyle, ücretsizler böyle değil. Arkanızda profesyonel ve her an ulaşabileceğiniz bir güç olması bunu daha önde kılıyor.

Eğer WordPress, Blogger gibi büyük sistemleri kullanıyorsanız, SEO adımında rakiplerinize oranla 2-0 daha önde oluyorsunuz. Güzel ve semantik kodlanmış %100 Valid bir tasarım ile sadece içeriklerinize bakacaksınız. Arkaplanda olan her şeyi geliştiriciniz sizin için yapacak ve isteklerinize göre gelişecek.

WordPress premium bir tema, siz ve geliştiriciniz ile birlikte, sürekli bir döngü içerisinde daha ileri taşınacaktır.

Premium Tema ve Kurulum

En çok uğraştıran ve korktuğumuz şey temanın kurulumudur.Malum, yurt dışından aldığınız bir temayı $50 karşılığında geliştiriciye kurdurabiliyorsunuz. Bir tema fiyatı daha veriyorsunuz ki temayı kullanabilesiniz.

Tabii ki bizim gibi kapalı çarşı görmüş anadolu insanları bu parayı vermek istemiyor.”Madem bir yemek aldık, getirin de yiyelim kardeşim” demeleri çok mantıklı oluyor.

Bu yüzden kollar sıvanıyor, ingilizce dökümantasyonlar açılıyor. Demo içerikler bulunuyor ve kurulum yapmak için büyük yarış başlıyor. Hemen ardından “Bu ne biçim dökümantasyon nasıl kuracağız bu temayı” diyerek geçen saatler sonrası yamuk bir widget, hüzünlü bir header ve sabit sayfasının seçilmeyi unutulduğu bir tema ve siz baş başa kalıyorsunuz.Elbet sonunda kuruyorsunuz, ama bir daha tekrarı olmayacak zamanınız uçup gidiyor. Birde Loco Translate’de gördüğünüz o 4325 çevrilmeyi bekleyen metin yok mu ? Sormayın gitsin.

İşte bu yüzden yerli bir tema firması seçmenizi öneriyoruz. Gerçekten temalarına hakim olan insanlar ve firmalar ile çalışmalısınız. Özellikle kurulumu ücretsiz yapılan temaları tercih edin. Çünkü aldığınız bir hizmeti size sorunsuz şekilde teslim ettiklerinde gerçekten memnun olacaksınız.

WordPress tema kurulumu zamanınızı almasın, premium bir wordpress teması ile elinizi bile sürmeden temayı hazır teslim alın.

Son olarak fiyatlar

Her zaman söylediğim gibi, bir ürün veya hizmet alırken düşündüğümüz ilk şeyler arasında başa gelecek olan bütçe ve fiyat ilişkisidir. Görsellik, yönetilebilirlik ve kullanışlılık ne kadar mükemmel olursa olsun eğer bütçemize uymuyorsa o ürünü veya hizmeti alamayız.

WordPress premium temalar genellikle uygun fiyatlı sunulur. Ortalama $40-$60 aralığında aldığınız bu temalar ömür boyu kullanım hakkı taahhüt ederler.Aksi belirtilmedikçe bu firmaları ve geliştiricileri seçmelisiniz. Satın aldıktan sonra verilecek desteği konuşmalısınız. İlk kurulumun ücretsiz yapılıp-yapılmayacağını konuşmalısınız.

WordPress tema fiyatları web standartlarına göre genellikle uygun fiyatlıdır.

Eğer premium bir WordPress teması almak istiyorsanız bu adımları unutmayın.Çünkü zamanınız gerçekten değerlidir.

Özet olarak yazımızda sizlere wordpress premium tema almanız için 5 nedeni sıraladık.

Aslında bu kadar satırın arasında anlatmak istediğimiz en önemli nokta;Ne olursa olsun arkanızda bir marka, yaşadığınız sorunları ve istekleri belirtebileceğiniz bir güç olacak.Siz isteklerinizi onlara sunacaksınız, onlar gerçekleştirerek kendilerini ve temalarını geliştirecek.Siz de isteklerinize kavuşacaksınız. Premium tema, bu kadar basit.

Eğer WordPress Premium bir tema arıyorsanız premium wordpress temalarımızı inceleyebilirsiniz.Sorularınız ve bu konuda söylemek istedikleriniz var ise yorum kısmından fikirlerinizi belirtmenizi çok isteriz.