WordPress ile Pazaryeri Sitesi Kurmak

Tüm dünyanın zorlu bir süreçten geçtiği bu dönemlerde, yeni bir iş kurmak ya da işlerini geliştirmek isteyenler için her zaman en uygunu tavsiye ettiğimiz yazılarımıza bir yenisini daha ekliyoruz.

Bu yazımızda bir Pazaryeri e-ticareti yapmak isteyenlere yol göstermesi açısından WordPress ile Pazaryeri Sitesi başlığında artıları ve eksileri ile sizin için inceledik. Bu sistem güvenli olur mu? Nereye kadar yeterli? sorularına kısa ve öz cevaplar bulacağız.

Kendi Pazaryeri sitemi oluşturmak istiyorum!

Her zaman diliminin kendine ait popüler olmuş sistemleri mevcut. Bunları takip edenler başarılı olsun ya da olmasın bir girişim içerisinde. Pazaryeri e-ticareti 2020 sonlarına gelirken artık çok popüler. Özellikle pandemi sürecinde ve bu sürecin getirdiği yeni yaşam standartımızda her şey dijital.

Ürünlerini internetten satmak artık herkes için olağan. Mahallemizdeki bakkaldan köşe başındaki manava kadar herkes e-ticaret yapmak için kolları sıvadı. Sıkı durun, yeni trend Pazaryeri E-Ticareti

Bu sistem ile farklı ürün gruplarını ve satıcıları kendi sisteminize toplayıp satışlarına aracılık edebilirsiniz. Aracılık ettiğiniz satışlardan komisyon alabilir ve N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Trendyol gibi adını her köşe başında duyduğumuz firmalar gibi bir pazaryeri sahibi olabilirsiniz. Peki bu size neler kazandırır? Neler kaybettirir? Detaylar yazımızda.

Önemli! Altyapı seçimi nasıl olmalı?

Projenize ve bütçenize bağlı olarak karşınızda mübalağa yapmadan söylüyorum ki binlerce alternatif mevcut. WordPress sistemlerinden Cs-Cart’ına, Cs-Cart’tan Ideasoft’a, oradan BilmemNeSoft derken kafamız karışıyor. Bir de özel yazılımlar mevcut. Peki hangi durumlarda hangisini tercih etmeliyiz?

  • WordPress / WooCommerce ve Pazaryeri Temaları

    Fiyat/Performans ikilisi devreye girdiğinde kuşkusuz en uygun sistem olan WordPress bizi karşılıyor. Ücretli ve ücretsiz modülleri ile milyonlarca kullanıcısı olan bu sistem hala en çok tercih edilenler arasında.

  • BilmemNeSoft paketleri

    Genellikle hindistan’da yazılımcı kardeşlerime cüzi miktarlar ile yaptırıp biraz düzenlemeler ile Türkiye pazarına girmiş paketler. Bunlara biraz sanal pos, ERP yazılımları ve modüller ile karşınıza onbinlerce liralık ‘PowerPuffGirls’ gibi paketlerle çıkıyor. Bilgili ve ilgili bir ekip ile hazırlanan yazılımlar bir elin parmağını geçmez iken geri kalanları maalesef çin malı motosikletler gibi.

  • Özel Yazılımlar

    Eğer projenize güveniyor ve ciddi yatırımlar ile bu işi yapmak istiyorsanız özel yazılım olmazsa olmaz. WordPress ile giriş-orta seviye bir pazaryeri sistemi kurup yönetebilirken işler ciddileşip on-yüz binlere hitap etmeye başladığınızda güzel bir ekip ve meşrebine göre frameworkler ile sisteminizi oluşturmanız kaçınılmaz. Hiç kimse hazır paketler ile bir Sahibinden, Hepsiburada, N11 olma hayalini kurmasın. Realist olmak gerekli. Başlangıçta bunları tercih edip ileride Özel Yazılıma yönelmek olmazsa olmaz.

En sevdiğim! Tasarım nasıl olacak?

Altyapı, kullanılan sistemler, modüller mükemmel ötesi olsa da tasarım bu işin olmazsa olmazı. Kullanışlı olmayan bir tasarım ile pazaryeri e-ticareti yapmanız imkansıza yakın. Hem satıcıların sizin sitenizi tercih etmesini sağlayacak hem de müşterilerin sitenizi bulup aynı zamanda satıcılarınızı da tanıyıp almalarını sağlayacaksınız. Uzun iş değil mi?

Bu yüzden önyüze olduğundan fazla önem göstermeniz gerekli. Masaüstü, tablet ve mobil görünümleri kullanışlı, çağa uygun tasarımları tercih etmelisiniz. Windows XP gibi tasarımların modası 2010’da bitti. Bu sistemlere 2020 sonlarında onbinlerce lira verip kullanan arkadaşların sayısı bir hayli fazla.

Son! Altyapı ve Tasarım mevzularını toparlıyorum!

Başlangıç için WordPress altyapısını tercih etmeye karar verdiniz. Modülleriniz hazır, sunucunuz yerinde. Tasarım için onbinlerce alternatifiniz mevcut. WordPress’in neredeyse sınırsız tema ağından istediğinizi seçebilirsiniz.

Tamamını kendi geliştirdiğimiz ve tüm güncel WordPress Pazaryeri eklentileri ile uyumlu 7/24 Pazaryeri WordPress Teması tüm ihtiyaçları sizin için düşündü.

WC Vendors, Dokan, Product Vendors ve onlarca diğer eklenti ile %100 uyumlu çalışan bu arayüz ekstra eklentiler olmadan en güvenli şekilde sisteminizi oluşturacaktır. En uygun fiyat ile bir e-ticaret sistemi kurmak istiyorsanız Altyapınız WordPress, Temanız 7/24 Pazaryeri ve hedefiniz girişiminizi büyütüp özel bir yazılım ile devler arasına katılmak olsun.

Sağlıkla kalın.