wordpress bootstrap tema

WordPress Bootstrap Tema Avantajları

Bir önceki yazımızda Bootstrap 4’ün faydalarını anlatmıştık.Bootstrap ve WordPress birleştiğinde mükemmel bir ikili olduğunu aklımızdan çıkartmayıp, 4. jenerasyon Bootstrap ile harikalar yaratabiliyoruz!

Premium Bootstrap bir temaya sahip olduğunuzda, artık yeryüzünde herhangi bir yerde birisi bu temaya yeni özellikler ekleyebilir, dağıtılan ücretsiz eklentileri kullanabilir ve yönetebilir. Bootstrap, WordPress ile birlikte size en güncel deneyimleri sunuyor.

Her zaman, mobil ve tablet öncelikli.

Bootstrap, yapısı ve amacı gereği mobil öncelikli bir kütüphanedir. Artık insanlar web sitelerine genellikle akıllı telefonlarından erişiyor. Tabii ki bir masaüstü ortamından erişmek kadar zevkli olmasa da telefonların elden düşmediği bu çağda web sitemizi ortalama 10-0 önden başlatıyor. 2020 standartlarında mobil uyumlu olmayan bir tasarıma, tasarım diyemiyoruz.

Değiştirilebilirlik : #1 Numara düzenlenebilir içerik.

Kim olursa olsun eğer bootstrap ve grid sistemi ile alakalı kısa bir bilgisi var ise, çok kolay bir şekilde bu temaları düzenleyebilir. Bunu yapmak için Senior Front-End Developer unvanına sahip olmasına gerek yok. Biraz merak ediyor ve WordPress bootstrap tema incelemiş ise küçük dokunuşlar ile web sitesini olduğundan farklı hale getirebilir.

Yeni Nesil : SASS’a merhaba deyin!

Normal CSS kullanımını maziye gömecek olan bu kütüphaneler mükemmel bir yapı sunuyor. CSS içerisinde değişken tanımlamak deyimi ilk öğrendiğimde bana çok garip ve hoş gelmişti. Meğer tüm amerikalılar kullanmaya başlamış, biz yeni öğrenmişiz. SASS ile web deneyiminizi rakiplerinize oranla %90 arttıracaksınız.

Her zaman : Binlerce farklı eklenti. ✔️

Bootstrap 4 kütüphanesine sahip bir tema kullandığınızda, binlerce farklı eklentiye de erişim sağlayabiliyorsunuz. Dünya üzerinde sayısız geliştiricinin bu kütüphaneye yaptığı açık kaynak kodlu eklentiler sizin için web deneyimini bir adım ileriye taşıyor.

Semantik : DRY kodlama.

Bir kütüphane kullanmadan yaptığımız tasarımlarda her ne kadar W3C validator peşinde koşsak da çok hatalarımız oluyor. Bir tasarımı CSS’e dökmeyi günlere böldüğümüz için kaldığımız yerden devam etmek her zaman farklı oluyor. Fakat Bootstrap 4 ile kaldığımız yerden devam ediyoruz, çünkü bir yerin yerleşimini ayarlamak veya basit stiller vermek için baştan bir şeyler oluşturmaya gerek yok.Bu sayede daha az satır kod ile daha fazla işe yarayan kod yazmış oluyoruz.Bu da temanızı daha hızlı yapıyor.

Tamamı özgür ve açık kaynak kodlu.

Gerek HTML hali, gerek wordpress bootstrap tema hali bu kütüphane standartlarına uygun ve WordPress Codex sadakatli olduğu için temanız sütten çıkmış ak kaşık kadar sade ve temiz. Güvenlik ve geliştirilebilirlik açısından böyle bir ikili uyumu biraz zor buluruz.

Olmazsa olmaz, Arama Motoru Optimizasyonu

WordPress, bilindiği üzere Dünya’da en çok tercih edilen içerik yönetim sistemi. Açık kaynak kodlu olması da cabası.Bu güzel sistem yine açık kaynak kodlu olan WordPress Bootstrap Tema 4 ile buluştuğunda, profesyonel bir arayüz geliştirici ile mükemmel bir arama motoru optimizasyonu sağlıyor.

Hız, hız, hız : Pagespeed , Pingdom gibi testlerde birinci.

Tabii ki tüm wordpress bootstrap temalar için geçerli değil ama bizim yaptıklarımız için geçerli. SEO için en önemli olan hız ve kod yapısı sizin için dert olmayacak, çünkü biz temalarımızda bunları çoktan yaptık.

Hep Güncel : Otomatik güncellemeler ile en yenisi

Site24.com.tr’den wordpress bootstrap tema aldığınızda, otomatik güncellemeler ile birlikte sürekli yenilenen ve düzeltilen bir temaya sahip oluyorsunuz. Bootstrap 4 ile birlikte gelen bu temalar gün geçtikce 4.0.1-4.0.2 gibi en yenisi ile güncellenecek. Bu sırada eklenen özellikler ve ekstra arayüz görünümleri de cabası.

Son ve En Önemlisi : Uygun fiyatlar

Bu maddeyi birinci sıraya koymak isterdik fakat amacımıza ulaşamazdık. Aslında ne kadar güzel özelliği olursa olsun, herhangi bir ürün ya da hizmet bütçemize uymuyorsa pek ilgimizi çekmeyecektir. Fakat bu özelliklerde ve F/P olarak baktığınızda cebinize iyi gelecek.