wordpress paytr kurulumu

WordPress PayTR Kurulumu & Entegrasyonu

Merhaba, bu yazımızda WordPress (WooCommerce) sistemlerine PayTR kurulumunu anlatacağız. Her geçen gün gelişen e-ticaret dünyasına yeni bir sanal pos giriş yapıyor.

Komisyonları, ödeme kolaylıkları derken yüzlerce sanal pos sağlayıcılar arasında hangisini seçeceğimizi şaşırıyoruz. Bu sektörün ilklerinden olan ve ertesi gün ödeme yapan nadir kuruluşlardan PayTR, WordPress ve WordPress eticaret temalarının vazgeçilmezi.

Birkaç madde ile neden PayTR ve kurulumunu anlatacağız.

WooCommerce ile PayTR ve Diğerleri

BDDK onaylı sayılı kuruluşlardan ve ilklerinden olan bu sistemi henüz yurtdışında birilerine satılmamışken övelim. bkz: WooCommerce ile Iyzico Kullanmak

Uzun süredir WordPress, OpenCart, Cs-Cart, Shopify gibi aklınıza gelen sistemlere tema ve eklenti geliştiriyoruz. Genellikle e-ticaret odaklı bu çalışmalarımızda bizlere sorulan soruların en başında ödeme yöntemi ve hangisi ile başlamalıyım? oluyor.Önceki yazımızda Iyzico Sanal Pos’u inceledik. Artıları ve eksilerini ihtiyacınız olduğu kadar bahsettikten sonra sıra PayTR’ye geldi.

En Önemli Özellik: PayTR Ücretsiz WordPress Eklentisi

Önceden eklentiyi temin etmek için aracı firmalardan ya da panellerinden indirirken artık WordPress Eklenti Dizininde PayTR’yi görüyoruz. Official (Resmi) hesaplarından tek tık ile eklentiyi kurabiliyorsunuz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey Yönetim Paneli > Eklentiler bölümünden PayTR olarak aratmanız. Buradan hem ödeme eklentisini hem de taksit tablosunu kurabilirsiniz.

eticaret teması paytr

Kurulum Basit, Ya Sonrası?

Başarılı bir şekilde yükledikten sonra eklentiyi etkinleştiriyoruz. Aktif ettiğimiz eklentinin ayarları için WooCommerce > Ayarlar > Ödemeler bölümüne gelelim. Burada PayTR Sanal POS WooCommerce – iFrame API – Kredi \ Banka Kartı (PayTR) başlığında yeni yöntemimizi eklenmiş göreceksiniz.

woocommerce paytr kurulumu

Sağ tarafında bulunan Ayarla butonuna tıklayalım;

Karşımıza gelen ekranda ilgili bölümleri PayTR Profiliniz üzerinden aldığınız bilgiler ile dolduruyoruz.

wp paytr kurulumu

Bu Bilgilere Nereden Erişeceğim?

PayTR sitesi üzerinden mağaza panelinize giriş yapın. Sol tarafta bulunan Bilgi menüsünden API Entegrasyon Bilgileri kutusunda gerekli içerikleri bulabilirsiniz.

* Dikkat! Bu bilgileri hiç kimse ile paylaşmayın.

paytr entegrasyon bilgileri

Bilgilerinizi eksiksiz girdikten sonra yapmanız gereken tek bir adım kaldı. PayTR Mağaza Panelinizde Ayarlar > Bildirim URL kısmına gelelim. Bu URL’yi Hazır Eticaret Altyapısı seçeneklerinden WooCommerce’a tıklayıp kaydetmeniz yeterli. Artık test modunda ödeme alabilirsiniz.

Herhangi bir ürünü sepete ekleyip satın alabilirsiniz. Sistem, test kartları ile ödeme almanızı sağlayacak ve sistemin çalışıp / çalışmadığını test edecek. Eğer olumsuz bir durum yok ise artık PayTR panelden Canlı’ya geçebilirsiniz.

WordPress sitenizden ödeme almak bu kadar basit ve pratik. Eğer siz de PayTR ile %100 uyumlu, güncel kütüphaneler ve yeni tasarım trendleriyle hazırlanmış premium WordPress Eticaret Teması, arıyorsanız, 7/24 E-Ticaret, bunları yapmanız için gereken her şeyi barındırıyor.