wordpress ile e-ticaret yapmak

WordPress ile E-Ticaret Yapmak

Bu yazımızda WordPress ile E-Ticaret yapmanın nasıl olacağını, Dünya’da milyonları aşan kullanımı ile WordPress eticaret altyapısını anlatacağız.Birçok insan “WordPress ile E-Ticaret” kelimesini duyduğunda durup düşünüyor.Genellikle blog ve firma siteleri için kullanılan bu yapıda E-Ticaret güvenli olur mu ? Hız sorunu yaşar mıyız ? Gibi sorular art arda geliyor.

Merak etmeyin.Hızlı, güvenli ve hiç olmadığı kadar güncel.

Yazımızda 5 Ana Başlık altında bu sistemi diğer e-ticaret paketlerine göre açıklayacağız. Bir karşılaştırmadan ziyade bütçe, görsellik ve yönetilebilirlik olarak ele alacağız.Hoş, önemli unsurlar bunlar değil mi ?

İnceleme ve açıklamalara başlamadan önce birkaç satırda WordPress ve WooCommerce nerede ve nasıl kullanılır bunu söyleyelim;

Nam-ı Değer WordPress, Dünya üzerinde en çok tercih edilen açık kaynak ücretsiz içerik yönetim sistemi.Bu güne kadar bir yerlerden kulağımıza gelmiştir. Peki bu WordPress ile E-Ticaret yapmayı hiç düşündünüz mü ? Evet, bunu düşünüp ve şu an milyonlarca kullanıcıya sahip WooCommerce, WordPress’in özgür ve açık kaynak kodlu E-Ticaret eklentisidir.Bu eklenti sizlere ürün, kategori, nitelik gibi özellikler ile birlikte mükemmel bir e-ticaret deneyimi sunuyor.

WordPress ile E-ticaret Güvenli mi ?

“Aslında, hiç bir sistem güvenli değil” gibi bir sözün arkasına sığınmak yerine nerede, nasıl ve neye göre inceleyelim.

Güvenlik konusunda herkesin bir korkusu vardır, hangi sistemi kullanırsanız kullanın sabah uyanıp hacklenmiş olma korkusu içten içe herkeste var. WordPress, gerek açık kaynak kodlu olmasından gerek Dünya’da çok tercih edilmesinden dolayı sürekli güncellenen bir sistem.Bu sayede olası açıklar kapanıyor ve gün geçtikçe daha güvenli hale geliyor.

Burada öncelik, kullandığınız tema ve eklentilerde. Her ne kadar şifrelerimizi 30 karakterli tutsak da backdoor’u olan bir eklenti veya tema ile saldırı altında olmamız kaçınılmaz.Bunun için en önemli kural kesinlikle premium temaları ve eklentileri warez/lisanssız kullanmamanız.Unutmayın, hiç kimse birisinin hayrı için lisanslı satılan bir temayı size ücretsiz vermeyecektir. WordPress’de çeşme yapılmayacağına göre.Lisanslı kullanın.

Lisanslı temalar ve eklentiler sürekli güncellenip, yeni WordPress ve WooCommerce sürümlerine uyumlu hale geldiği için, bir o kadar da güvenli oluyor.Bu yazıda vereceğimiz ana mesaj;

WordPress ile E-Ticaret güvenli, milyonlarca insan bu yoldan para kazanıyor.

WordPress ile E-Ticaret’de Ürün Sayısı

Öncelikle WooCommerce’in biz şu kadar ürün listeleriz, bu eklenti bu kadar ürün listeler gibi bir söylemi yok.Bunun kesin ve en net cevabı sizin sunucunuz ve ürün bandınız ile alakalıdır.

Web Alanı + RAM + CPU özellikleri doğrudan etkilidir. Küçük ve orta ölçekli bir işletme iseniz ve yüzlerce ürününüz var ise piyasada bulunan en ucuz hosting ile bile bu ürünleri hızlı bir şekilde listeleyip satabilirsiniz. Sanırım bu benzetme yeterli olmuştur.

Tabii ki doğrudan bir sayı belirtmek mümkün olmuyor.Kullandığınız tema, eklentiler, ürün detay bilgileri, ürün fotoğrafları bazen o kadar devasa ve optimize edilmemiş oluyor ki, sormayın gitsin.

Kısaca anlamanız gereken, ne kadar ekmek o kadar köfte.Küçük, orta ve orta-büyük işletmeler için ürün sayı derdi olmadan wordpress ile eticaret yapabilirsiniz..Şu ürünleri satacağım, sizce uygun olur mu ? derseniz, yorum kısmından bize belirtmeniz yeterli.

Bu paragrafta ise verdiğimiz ana mesaj;

WordPress ile E-Ticaret yaparken ürün sayısı sınırı yoktur.

Sipariş Yönetimi

Her zaman, her sorulduğunda söylediğim gibi. Eğer WordPress ile E-Ticaret ya da farklı bir iş yapıyor olun. Facebook kullanabiliyorsanız, bu sistemleri de kullanabilirsiniz.

Tamamı %100 Türkçe olan panel ile sipariş yönetimi gayet basit. E-Ticaret yapmanız için her şey mevcut.Siparişlerinizin durumunu anlık görebilir, mail bilgilendirme sistemi ile takip edebilirsiniz.İsim vermek istemiyoruz ama bunu binlerce lira vererek aldığınız e-ticaret paketi sipariş uyarısı diyerek ekstra ücretler ile satıyor.

Özgür, açık kaynak kodlu ve geliştirilebilir. WooCommerce size bunları sunuyor. Aylar sonra istediğiniz herhangi bir özellik için eklentilerde arattığınız eklentiyi tek tık ile kurabiliyorsunuz.Kimseye ekstra ücret vermeden yüzlerce özelliği kullanıyorsunuz. Mükemmel değil mi ? İşte bu yüzden ille de açık kaynak kod.

Sosyal mesaj vermeden son olarak kısaca, WordPress’de olağanüstü bir sipariş yönetimi ile karşı karşıyasınız.Olağanüstü diyoruz ama, aslında söylemek istediğimiz ücretsiz olarak her şeyi yapabiliyorsunuz. Sadece bir sefer aldığınız tasarıma ücret ödüyor, mevcut tüm özellikleri ömür boyu kullanabiliyorsunuz.

WordPress e-ticaret temaları, ürün satmanız için gerekli olan her şeyi sunuyor.

WordPress ile E-Ticaret’te Ürün Yönetimi

Bir ürün pazarlamak, ürünü insanlara sunuş şekliniz ile doğru orantılıdır. Eğer bir ürünü gerekli nitelikleri, açıklamaları ile sunmazsanız insanların ürününüze bakıp sitenizden çıkması an meselesidir.Bu yüzden dolu dolu bir içerik ile, olabildiğince güzel anlatmalısınız.

WordPress ile E-Ticaret yaparken hangi temayı, hangi tasarımı kullanırsanız kullanın size mükemmel bir ürün yönetimi sunar.Kategorilere ayırıp bunlar arasında nitelik eklemeyi.Belirli ürün gruplarına belirli indirimler yapmayı.Belirli tutarda ürünleri ücretsiz kargolamayı.Yazamadığımız fakat mevcut onlarca E-Ticaret yapmak için özellikleri var ki, bu kadar uygun fiyatlı iken neden herkes ticaret yapmıyor ? diyoruz.

Merak etmeyin, sanal veya fiziksel hangi ürünü satıyorsanız satın.Wordpress ile e-ticaret yaparken sizi yarı yolda bırakmayacak özellikler ile karşılaşacaksınız.Tabii ki onbinlerce lira verilen sistemlerde olan ek özellikler olmuyor.Bunu da cüzi miktarlarda yaptırabiliyorsunuz.

WordPress ile hizmet veya ürün yönetimi tamamı Türkçe olan panel ile birlikte çok basit.

Temalarda Fiyat & Performans İkilisi

En can alıcı noktaya geldik sanırım. Ne olursa olsun, herhangi bir şey yaparken ilk önce bütçemizi düşünüyoruz.Herkesin yönetmesi gerektiği bir hayatı, bakması gerektiği insanlar olabiliyor. E-Ticaret yaparak gelir kazanmak istiyorsak, kazanacağımız bu gelirin %50’sini neden gidere çeviriyorsunuz ?

Bugün E-Ticaret paketleri olarak satılan bazı hizmetler, onbinlerce lira ile sunuluyor.Tabii ki büyük ve üst düzey ölçekli milyonlar ile idare edilen sistemlerde WordPress kullanın diyemiyoruz.Bu sistemlere karşı bir önyargımız da yok.

Burada hedeflediğimiz kitle küçük ve orta ölçekli işletmelerde aylık ve yıllık kazanç oranına göre bu fiyatlar bize çok uçuk geliyor.Mahallemiz’in esnafları, komşularımız, e-ticaret yapmak isteyen girişimci kadınlarımız zaten aylık-yıllık belirli bir kazanç için çalışıyorken, istediğimiz satışı yapamazsak ne olur korkusu ile neden onbinlerce lira bir sisteme vermeli ?

Ortalama bir premium wordpress e-ticaret temasına 200-300TL verip, ömür boyu kullanabilecek iken binlerce lira bu sistemlere verip, hem satış yapamama korkusu duyup hem de satış yapmak için gerekli olan şeylere para isteyen bu firmalara para mı kaptıracağız ?

WordPress ile en ucuz e-ticaret yapmanın farkını sizde görün.

E-ticaret yapmak isteyen yeni girişimci kardeşlerimiz ve büyüklerimiz için ufak bir bilgi kaynağı olduysak ne mutlu.
Kısaca, elinizdeki birikimi çok iyi değerlendirmelisiniz.Küçük bir işletme kurup internetten para kazanmak istiyor, 3.000 – 4.000 TL vererek aldığınız bir sistemde her şey için sizden para istiyorlarsa, o sistem bir e-ticaret sistemi değil, kapitalizm’in bir meridyenidir.

Uygun fiyatlar vererek E-Ticaret’e WordPress ile başlayabilirsiniz. İş yeri, doğalgaz, su, elektrik faturası istemeyen Dünya’nın en büyük ticaret ağında sizde yerinizi alın.

WordPress ile e-ticaret yapmaya karar verdiniz ve bir arayüz arıyorsanız.Karşınızda Türkiye’de ilk Bootstrap 4 ile hazırlanan bu wordpres eticaret temasını yakından inceleyin!. Ve E-Ticaret yapmanız için her şey mevcut.