woocommerce iyzipos

WooCommerce ile Iyzico Kullanmak

Uzun süredir WooCommerce ile gerek e-ticaret temaları olarak, gerek eklentiler olarak yakından ilgileniyoruz.Bu yazımızda e-ticaret yapan ya da e-ticaret yapmak isteyen vatandaşlarımıza ücretsiz olarak sanal pos kullanmaları için yol göstereceğiz.

Gittikçe artan e-ticaret platformu ve buna oranla her geçen gün yenileri eklenen sanal ödeme modülleri içerisinden hangisini seçmeliyim ? Hangisi ücretsiz ve sorunsuz kullanırım diyorsanız doğru yazıdasınız.Tamamen gördüklerimizi, istediklerimizi ve isteyeceklerimizi anlatacağız.Diğer ödeme modülleri ile alakalı yeni yazılarımız gelecek ve en sonunda bunları karşılaştıracağız.

Yerli bir firma ile isteklerimizi bilen Iyzico, 2018’in en uygun sanal pos sistemi olacak mı ? Tahtını koruyabilir mi ?

En Önemli Özellik : Iyzico ücretsiz sanal pos eklentisi.

Hangi niteliklere sahip olursa olsun ilk düşündüğümüz şey o ürüne veya hizmete ayıracağımız bütçedir.Herkesin yönetmesi gerektiği bir hayatı ve sorumlu olduğu insanlar oluyor.Bu yüzden ilk aklımıza gelen şey ücreti ne kadar ? Eklentiye ne kadar ödeyeceğiz ? Kurulumu ücretli mi ? gibi konular doğal olarak kendiliğinden oluşuyor. Alt başlıklara yazımızın devamında anlatacağımız için şimdi değinmiyorum.

Eğer üst düzey bir sorun yaşamazsanız Iyzico’nun sunduğu eklentiyi temalarınızda kullanabiliyorsunuz.7/24 E-Ticaret WordPress Tema yayınladığımız günden gelen sorulardan başta olanı sanırım ücretsiz olarak iyzico ödeme modülünü kullanabiliyor muyuz ? olmuştur.

Gerek bizim temamız, gerek diğer woocommerce temalar’da aksi bir durum belirtilmediği sürece bu modülü ücretsiz olarak kurabilir, aldığınız API Anahtarları girerek kısa sürede ödeme almaya başlayabilirsiniz.Dilerseniz bu kurulumu biz yapıyoruz, nereden hizmet alıyorsanız alın eğer hata yaşıyorsanız yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

WooCommerce Iyzico eklentisi tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodlu.

Muhteşem! : IyziPOS Başvuru ve Kullanımı ücretsiz.

Ücretsiz eklentiden sonra, başvurusu ve kullanımı ücretsiz olması bizi mest etti.24 Saat içerisinde açılma garantisi veriyor ve e-ticaret sitenizde sanal pos’unuz hazır hale geliyor.

Güzel, hoş ücretsiz ama ? kısmına gelirsek maddeleri okumaya devam edelim.

WordPress iyzico eklentisi ve başvurusu tamamen ücretsiz.

Komisyonlar : Her gülün dikeni olduğu gibi, ücretsiz eklenti yanında komisyonlar devrede.

Ücretsiz woocommerce sanal pos eklentisi, başvurusu ve kurulumu sonrasında artık ödeme almaya başlayabiliyorsunuz.Iyzico üzerinden alınan ödemelerde şuan sitelerinde belirttikleri (20.11.2017) işlem başına %2,65 + 0,25 TL. 

Benim düşüncem daha uygun olabilirdi.İleriye dönük ve sürekli satış yapan sitelerde biraz göze batmaya başlayacaktır.Neyse ki bu tutarı dilerseniz müşterilerinize yansıtabiliyorsunuz.

Aylık 20.000 ₺ üzerinde satış olursa size özel komisyonlar belirliyorlarmış.Küçük ve yeni e-ticaret pazarına giren vatandaşlar için yüksek bir tutar.Gün geçtikçe artan bu e-ticaret platformuna ve rakiplere nazaran aşağı çekilmesi kesinlikle gerekiyor. Dedik ya, 2018’de tahtını koruyabilecek mi ?

IyziPOS sizden sadece satış başına komisyon alıyor. Güzel sistem.

iyziPOS ve Taksitli Alışveriş imkanı.

Bir ürünü satarken aynı zamanda taksitli seçeneklerini sunmak e-ticaret müşterilerini cezbeder. Bir de vade farksız olursa maalesef elimizdeki kredi kartıyla almayacağımız şey yok.

IyziPOS ile taksitli satış da yapabiliyorsunuz.Bunun da farklı oranları oluyor.Dilerseniz vade farkını müşteriye yansıtmıyorsunuz.

Sitelerinde belirtilene göre şu anda Bonus, World, Maximum, CardFinans, Paraf, Axess ve Advantage kredi kartları ile taksitli alışveriş yapılabiliyor.

Tabii ki müşteriniz ister taksitli ister tek çekim alırsa alsın komisyon kesildikten sonra size tam ücret gönderiliyor.

Tüm bankalar ile ayrı ayrı uğraşmak yerine woocommerce iyzico ile taksitli satış yapabiliyoruz.

Son olarak : İyzico Ödemeleri Ne Zaman Aktarılıyor?

İyi, güzel, hoş söylediğimiz bu kadar şeyin dışında ödeme zamanları konusunda benim düşüncem olumsuz. Komisyon alıyor, parayı elinizde tutuyor ve işletiyorken bu kadar garip bir ödeme sistemiyle banka misali insanları bekletmemelisiniz. Gülü seven dikenine katlanır diyor ve açıklıyorum.

Sitelerinde belirttiklerine göre;

“Çarşamba – Salı aralığında siteniz üzerinden gerçekleşen başarılı işlemlerin ödemeleri toplayıp, Salı gününün üzerine 22 gün koyduktan sonra hesabınıza aktarıyoruz. “

Mükemmel :/ Biraz daha karıştıralım.

-iyzico’da ödemeler haftalık olarak hesaplanmaktadır.

-Bu süreçte Çarşamba günü 00:00’dan ile Salı günü 23:59’a kadar olan ödemeler bir haftalık ödemeyi temsil eder.

-Haftalık ödemeler de 3 hafta sonra hesabınıza aktarılmaktadır.

-Her hafta işleminiz olduğunda, biz size her hafta ödeme çıkartacağız. Ancak bu ödemeler son 3 haftanızı kapsamayacaktır.

-Örneğin; 1. Haftanızın ödemesini 4. Hafta, 2. Haftanızın ödemesini 5. Hafta, 3. Haftanızın ödemenizi 6. Hafta almaktasınız.

Bu kadar süre bloke bekletmeniz bizce uygun değil. Banka ile uğraşmayalım dedik ama 22 gün paradoksa çevrilen sistemi değiştirmelisiniz. Komisyonu alıyorsunuz, bırakın işlesin.

Ödeme aktarım periyodu bana pek hoş gelmedi, arz-talep meselesi olduğu için yorumu size bırakıyorum.

5 Adımda woocommerce iyzico (iyziPOS) sanal pos modülünü inceledik. WordPress ile tam entegre çalıştığı ve ücretsiz kuruluma sahip olduğundan dolayı benim hoşuma gitti.Eğer sizde bir e-ticaret sitesi açmak veya halihazırda bulunan e-ticaret siteniz için sanal pos modülü arıyorsanız Iyzico ile görüşebilirsiniz.

Belirli ciro’dan sonra size özel teklifler verdiklerini söylüyorlar, konuşmak ve karar vermek en doğru yol.

Eğer WordPress ile e-ticaret yapmak ve iyziPOS kullanmak istiyorsanız umarım aklınızda bu yazı sonunda bir şeyler kalmıştır.Ücretsiz olması ile hoşumuza giden bu sistemle birlikte premium wordpress e-ticaret teması arıyorsanız woocommerce iyzico uyumlu eticaret teması tasarımını inceleyebilirsiniz.

Bir sonraki WooCommerce, Opencart, Cscart ve diğer tüm altyapıların ödeme yöntemleri ve karşılaştırmalarında görüşmek üzere.