e-ticaret yapmak

E-Ticaret Yapmak İçin Ne Gerekiyor ?

E-ticaret yapmak isteyen ve bu sektöre yeni başlayanlara yol göstermek amacıyla sorularınızı cevapladık.

E-Ticaret yapmak için firma kurmamıza gerek var mı ?

E-Ticaret’e başlamak istediğinizde aklınıza birçok soru takılıyor. Genellikle bunlardan ilki ve en önemlisi bir ürün pazarlamak için firma kurmaya / vergiye tabii olmaya gerek var mı ? Olmuştur.

Kısa ve net olarak bir şeyler satmanız için firma olmanıza gerek yok (2018). Eğer kendi ürünlerinizi üretiyor, farklı yerlerden alıyor veya dijital olarak bir şeyler satmak istiyorsanız e-ticaret yapmanız için bir yazılım, barındırma ve alan adı hizmeti yeterli olacaktır.Firma kurmak hayallerinizde bir sonraki adım olmalı. Bir şeyler satmak istediğinizde ilk önce alt yapınızı ayarlamalısınız. İlk başlarda gereksiz gider sizin için sorun çıkartacaktır.

Firma kurmanıza gerek yok, ilk önce satacağınız ürünleri, kullanacağınız yazılımı ve neler yapacağınızı hesaplayın. Yeni başlıyorsanız, firma kurmak bir sonraki iş.

Kredi kartı ile ödeme alabilir miyim ?

Firmanız olmadan da kredi kartı ile ödeme alabilirsiniz! Shopier adlı sistem ile çalışarak belirli komisyonlar (+-%3, 2018) ile Kredi Kartı & Taksit seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz. Bugüne kadar yaşanılan en büyük sorunlardan birisi olan kredi kartı ödemesi artık tarihe karıştı.

Firmanız var ise dilerseniz BDDK onaylı ödeme sistemlerini ücretsiz olarak kullanarak ödeme alabilir, dilerseniz Bankalar ile çalışarak doğrudan ödeme alabilirsiniz.Tamamen sizin tercihiniz.

Kredi kartı & Taksit ile 7/24 ödeme alabilir, e-ticaret dünyasına sizde katılarak ürün veya hizmetlerinizi pazarlayabilirsiniz.

Dükkanımda sattığım ürünleri nasıl ekleyeceğim ?

Bir E-Ticaret sitesi açmaya karar verdiğinizde aslında bir şube daha açıyorsunuz. Tek farklı yanı tüm dünya pazarında oluyorsunuz. Satın aldığınız bir paket ile elektrik, su, doğalgaz gideri olmadan 7/24 eticaret yapabiliyor ve ürünlerinizi milyonlarca insana pazarlayabiliyorsunuz.

Halihazırda olan, üreteceğiniz veya ithal edip satmak istediğiniz ürünleri birkaç adımda sitenize ekleyebiliyorsunuz. Bu adımlar ise ürünün adı, ürünün kategorisi, açıklaması, fiyatı ve ürün görseli.Ürünlerinizi raflara dizer gibi sitenize ekliyor ve dünyanın en büyük ticaret platformunda yerinizi alıyorsunuz.Bu panelleri nasıl kullanacağınızı düşünmeyin.Facebook’u kullanabiliyorsanız tüm sistemleri kullanabilirsiniz.

Siteye ürün eklemekten korkmayın.Birkaç tık ile sorunsuz ekleyebilirsiniz.

En uygun e-ticaret sistemini nasıl bulabilirim ?

Satacağınız ürünü veya hizmeti belirledikten sonra platform arayışlarına başladınız mı ? Bununla alakalı binlerce yazı, öneri bulabilirsiniz.Burada iki farklı yol mevcut.Birincisi E-Ticaret Paketleri satan firmalar ile çalışmak.İkincisi ise Açık Kaynak Kodlu sistemleri kullanarak uygun fiyatlı ve tüm özelliklerin olduğu sistemleri kullanmak.

Biz, kısaca bu iki maddeyi birleştirerek tek paket haline getirdik. E-Ticaret yapmak için binlerce lira para isteyip daha sonra e-ticaret ile alakalı hiçbir şey sunmayan bu sistemlerden uzaklaşmalısınız.Neredeyse paketi almak için bile paket alım ücreti isteyecek bu firmalar iliklerinize kadar sömürdükten sonra elinizde kalan birkaç ürün kategorisi, boş kalmış site ve ödeme modülü bekleyen ürünler olacaktır.

Dilerseniz Magento, WooCommerce, OpenCart, Cs-Cart gibi profesyonel altyapıları kullanabilir, dilerseniz uygun fiyatlı e-ticaret temalarını inceleyebilirsiniz.Yukarıda söylediklerimizi unutmadan.

E-Ticaret paketleri altında satılan ama E-ticaret yapmanız için tekrar ücret isteyen firmalardan uzak durmalısınız.

Siteyi kurdum, sonra ?

İşin en zevkli kısmı burada başlıyor.Sitenizi kurduktan sonra ürünlerinizi özenerek ekliyor, bunlarla alakalı tanıtımlar hazırlıyor ve git gide genişletiyorsunuz.Biraz bütçeniz var ise reklam veriyor, takip ediyor ve gelen birkaç sipariş ile ne kadar iyi yaptığınızı düşünüyorsunuz.

E-Ticaret, Web, Yazılım ürünleri gözle görülür, elle tutulur bir şey olmadığı için ilk başlarda çekindiğiniz sistemin içerisindesiniz. Artık yapmanız gereken tek şey ürün siparişlerinizi takip etmek, reklamlarınız ile ilgilenmek ve kargoladığınız ürünlerin takip kodlarını girmek olacaktır. İster evden, ister bir lojistik merkezden, ister birkaç metrekare dükkandan. Nerede olursanız olun E-Ticaret yapmamak için hiçbir bahaneniz olmayacak.

Elektrik, su, doğalgaz gideri olmayan dünyanın en büyük ticaret ağına sizde katılın!

E-Ticaret yapmak için ne gerekiyor ? Gerekli olan tek şey birkaç fikir ve sistem. Hepsi bu.